26 اردیبهشت 1397

۲۸۰ هزار هکتار آبیاری نوین در سال ۹۶ در کشور اجرا شد

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی قم؛ عصر سه شنبه اعلام کرد که علی مراد اکبری در حاشیه بازدید از طرح های آبیاری نوین این سازمان افزود: برای بهینه سازی مصرف آب، افزایش کارایی و در نهایت بهره وری در مصرف آب، یکی از روش هایی که در کشور پیگیری می کنیم، توسعه روش های مدرن آبیاری است.

وی اضافه کرد: رویکرد وزارت جهاد کشاورزی در حوزه آب در مرحله اول اجرای سیستم های آبیاری میکرو و در مراحل بعد سیستم های کلاسیک و سایر سیستم های کم فشار است.

وی ادامه داد: با اذن رهبر معظم انقلاب از محل صندوق توسعه ملی ۲۵۰ میلیون دلار و حدود ۸۰۰ میلیارد تومان نیز از محل منابع عمومی دولت برای توسعه روش های مدرن آبیاری در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته و در مجموع با حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار می توانیم بالغ بر ۲۰۰ هزار هکتار آبیاری تحت فشار را در کشور اجرا نماییم.

اکبری خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی با موافقت رهبر معظم انقلاب برای تنظیم، مهار و توزیع منابع آبی در کشور هزینه شده و حدود یک میلیون هکتار نیز در دست اجرا داریم و این نشان می دهد که دولت عزم راسخی برای مدیریت مصرف منابع آب در کشور به کار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *